Brīvo darbavietu skaits Latvijā gada laikā pieaug par 21.4%

 

Foto: Reuters/Scanpix

BNS

Latvijā šogad jūnija beigās bija 3,9 tūkstoši brīvu darbavietu, kas ir par 0,7 tūkstošiem jeb 21,4% vairāk nekā pirms gada, informēja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Tostarp sabiedriskajā sektorā 2013.gada jūnija beigās bija 2,4 tūkstoši brīvu darbavietu, kas ir par 28,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet privātajā sektorā – 1,6 tūkstoši brīvu darbavietu, kas ir pieaugums par 11,8%.

Statistikas pārvaldē arī uzsvēra, ka brīvo darbavietu īpatsvars kopējā darbavietu skaitā šogad jūnija beigās veidoja 0,5% pretstatā 0,4% pērn jūnija beigās. Tajā skaitā sabiedriskajā sektorā brīvo darbavietu īpatsvars kopējā darbavietu skaitā pieaudzis no 0,6% līdz 0,8%, bet privātajā sektorā ir saglabājies nemainīgs – 0,3%.

Tāpat statistikas pārvaldē informēja, ka aizņemto darbavietu skaits Latvijā 2013.gada jūnija beigās bija 864,1 tūkstotis, kas salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn ir pieaugums par 2,8% jeb 23,9 tūkstošiem.

Tostarp privātajā sektorā šogad jūnija beigās bija par 19,4 tūkstošiem jeb 3,5% vairāk aizņemtu darbavietu nekā pirms gada, sasniedzot 575,4 tūkstošus, bet sabiedriskajā sektorā aizņemto darba vietu skaits palielinājies par 4,5 tūkstošiem jeb 1,6%, sasniedzot 288,7 tūkstošus.

Aizņemto darbavietu skaits visstraujāk palielinājās būvniecībā – par 6,9% jeb 3,9 tūkstošiem, informācijas un komunikācijas pakalpojumu jomā – par 6,7% jeb 1,5 tūkstošiem, kā arī mākslas, izklaides un atpūtas jomā – par 6,7% jeb 1,4 tūkstošiem.

Profesiju pamatgrupās aizņemto darba vietu skaits visstraujāk palielinājās kalpotāju pamatgrupā – par 10,8% jeb 4,5 tūkstošiem, vecāko speciālistu pamatgrupā – par 10,2% jeb 13,1 tūkstoti, kā arī iekārtu un mašīnu operatoru pamatgrupā – par 9,5% jeb 6,5 tūkstošiem.

Avots: http://www.financenet.lv

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s