Godprātīgu pāreju uz eiro apliecinājušas 6000 tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas

Iniciatīvai «Godīgs eiro ieviesējs» patlaban pievienojušies vairāk nekā 800 uzņēmumi, kuriem kopā ir vairāk nekā 6000 tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas visā Latvijā, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja šīs iniciatīvas konsultante Ilze Salna.

Godprātīgu pāreju uz eiro apliecinājušas 6000 tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas

Foto: Reuters/Scanpix

Šai iniciatīvai pievienojušās lielākās uzņēmējus apvienojušās asociācijas – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas Degvielas tirgotāju asociācija, Latvijas Komercbanku asociācija, Latvijas Līzinga devēju asociācija, Lauksaimniecības kooperatīvu savienība, Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA), Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija, Viesnīcu un restorānu asociācija, «Elvi» franšīzes veikalu tīkls. Iniciatīvai pievienojusies arī Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība, Vidzemes reģiona attīstības aģentūra, Lauku attīstības fonds un daudzas citas organizācijas un uzņēmumi.

Salna atzina, ka interese par iespēju pievienoties godīgo eiro ieviesēju pulkam aug. Uzņēmumi, kas pievienojušies šai iniciatīvai, saņem atbilstošas uzlīmes. Uzlīmes tiek nosūtītas ar Latvijas Pasta palīdzību, tās var saņemt LTRK, LDDK, LTA reģionālajās pārstāvniecībās, kā arī Ekonomikas ministrijas klientu centrā. Daudzi lūdz arī elektroniskos failus, jo izvēlas šādā formātā izvietot apliecinājumu par iesaistīšanos iniciatīvā «Godīgs eiro ieviesējs».

Pašlaik reģionos norit informatīvās eiro dienas, un pēc tām aug attiecīgā reģiona uzņēmumu interese par iespēju iesaistīties šajā iniciatīvā, informēja Salna.

«Godīgs eiro ieviesējs» ir Latvijas uzņēmēju iniciatīva ar mērķi veicināt godprātīgu un caurskatāmu pāreju uz eiro. Iniciatīvai aicināts pievienoties ikviens Latvijā strādājošs uzņēmējs.

Pievienojoties šai iniciatīvai, uzņēmējs apņemas neizmantot eiro ieviešanu preču un pakalpojumu cenu celšanai, visām precēm un pakalpojumiem norādīt skaidras un nepārprotamas cenas latos un eiro cenu paralēlās atspoguļošanas periodā no oktobra līdz 2014.gada jūnija beigām. Uzņēmums arī apņemas nodrošināt godīgu cenu pārrēķinu no latiem uz eiro, ievērojot oficiālo valūtas maiņas kursu un cenu matemātiskas noapaļošanas principus.

Pēc oficiālā uzaicinājuma Latvijai iestāties eirozonā iniciatīvas «Godīga eiro ieviesējs» memorands tika pieņemts 12.jūlijā.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s