Uzņēmēji par nodokļu izmaiņām: Tik traki nav bijis nekad

Avots: Apollo, redakcija@apollo.lv

Uzņēmēji pauž sašutumu par to, kā šogad tapušas nodokļu politikas izmaiņas – tik traki kā šogad nav bijis nekad, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Uzņēmēji par nodokļu izmaiņām: Tik traki nav bijis nekad

Foto: Apollo, R.Oliņš

Līdz ar nākamā gada budžeta pieņemšanu gaidāma ne vien dažu nodokļu samazināšana, bet arī vairāku nodokļu palielināšana. Turklāt tas viss notiek tik strauji, ka plānot uzņēmumu darbību kļūstot gandrīz neiespējami, vēsta raidījums.

Nākamgad plānotās nodokļu izmaiņas nesaskan ar tiem solījumiem, ko politiķi deva vēl pirms gada. Strīdi sākās jau ar to, kurus nodokļus mazināt. Ja pērn ministru un sociālo partneru paraksti tika likti uz dokumenta, kas paredzēja mazināt ienākumu nodokli, šī gada augustā tas izrādījās sociālais nodoklis. Taču pēkšņie lēmumi par to, kurus nodokļus palielināt, izraisīja vēl lielāku neizpratni. Uzņēmējus īpaši skar nodoms palielināt subsidētās enerģijas nodokli, kā arī vides nodokli, ko rosina Vides un reģionālās attīstības ministrija.

«Šis gads izceļas ar izcilu neprognozējamību. Jo pašreiz pēdējā laikā tiek pieņemti pilnīgi ar sabiedrību nekomunicēti lēmumi, kur tiek mainītas gan likmes – uz augšu uz leju, gan dažādi lielumi un citi rādītāji, kas iespaido nodokļu maksāšanu,» stāsta «KPMG Baltic» vecākā menedžere, nodokļu speciāliste Gunta Kauliņa.

Speciāliste norāda – uzņēmēji plāno savu darbību ilgtermiņā, tādēļ izdevumi, par kuriem uzzina tikai dažus mēnešus iepriekš var nopietni iedragāt vēlmi un iespējas šeit uzturēt uzņēmumus.

Finanšu ministrija, kas atbild par nodokļu politiku, viena gan atbildību par situāciju uzņemties negrib.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s