74% iedzīvotāju ir pret jauno Rīgas transporta biļešu cenu politiku

Rīgas domes plānus par atšķirīgām sabiedriskā transporta cenām galvaspilsētā deklarētajiem un nedeklarētajiem iedzīvotājiem neatbalsta 74% Latvijas iedzīvotāju, secināts pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT oktobrī veiktajā pētījumā.

22% iedzīvotāju atbalsta Rīgas domes iniciatīvu no nākamā gada 1.janvāra noteikt atšķirīgas sabiedriskā transporta cenas Rīgā deklarētajiem un nedeklarētajiem sabiedriskā transporta pakalpojumu izmantotājiem.22% iedzīvotāju atbalsta Rīgas domes iniciatīvu no nākamā gada 1.janvāra noteikt atšķirīgas sabiedriskā transporta cenas Rīgā deklarētajiem un nedeklarētajiem sabiedriskā transporta pakalpojumu izmantotājiem.

22% iedzīvotāju atbalsta Rīgas domes iniciatīvu no nākamā gada 1.janvāra noteikt atšķirīgas sabiedriskā transporta cenas Rīgā deklarētajiem un nedeklarētajiem sabiedriskā transporta pakalpojumu izmantotājiem.

Salīdzinoši biežāk Rīgas domes iniciatīvu atbalsta cittautieši, Rīgas iedzīvotāji, nepilsoņi, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstiem mēneša ienākumiem.

Rīgas plānus salīdzinoši biežāk neatbalsta latvieši, lauku teritoriju, Pierīgas, Vidzemes, Kurzemes un Zemgales reģionu iedzīvotāji.

4% aptaujāto nebija skaidras atbildes uz šo jautājumu.

Pētījumā aptaujāti 800 Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

No 1.janvāra paredzēts noteikt, ka Rīgā deklarētie iedzīvotāji līdzšinējo 50 santīmu vietā par biļeti Rīgas sabiedriskajā transportā maksās 42 santīmus jeb 0,60 eiro, savukārt Rīgā nedeklarētajiem pasažieriem biļete maksās dubultā – 84 santīmus jeb 1,20 eiro. Līdzīgas atšķirības plānotas arī mēnešbiļešu cenās, kamēr skolēniem un studentiem, kas apmeklē izglītības iestādes Rīgas administratīvajā teritorijā, noteiktās atlaides tiks palielinātas no 60% līdz 80%.

LETA, Foto: Ieva Lūka/LETA 

Pārpublicēts no http://www.kasjauns.lv

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s