Endziņš: uzņēmumiem grūti izsekot līdzi biežajai nodokļu mainībai

file42555496_janis_endzins

Gunta Kursiša, http://www.db.lv

Latvijā likums par nodokļiem un nodevām tiek grozīts vidēji sešas reizes gadā, tādēļ uzņēmumiem ir sarežģīti izsekot līdzi grozījumiem, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) priekšsēdētājs Jānis Endziņš pauda LTV rīta intervijā.

J. Endziņš pauda, ka Latvijā plānošanas sistēma ir «diezgan katastrofālā stāvoklī», bet grozījumi nodokļu likumos ir elementārs plānošanas jautājums.

Pārāk biežas izmaiņas prasa ļoti daudz resursu, jo ministrijas un citas iesaistītās puses nesaskaņoti strādā pie dažādiem likumprojektiem. Ierēdņi tam tērē «bezjēdzīgi daudz laika», norādīja LTRK priekšsēdētājs.

Nodokļu mainība, kā arī enerģētikas cenas var radīt situāciju, ka arī turpmāk no Latvijas aiziet lieli uzņēmumi. Aldaris ražotnes pārcelšana ārpus Latvijas esot «nopietns signāls», uzskata J. Endziņš. «Mēs sakām, ka uzņēmējdarbības vide kļūst labāka, bet liels uzņēmums pārceļ ražotni uz ārzemēm, tad kaut kas nav kārtībā,» tā LTRK vadītājs.

Db.lv jau rakstīja, ka Aldaris nolēmis koncentrēties uz ekskluzīvo augstākās kvalitātes un premium alus šķirņu brūvēšanu, tādēļ plastmasas pudeļu (PET) ražošanu paredzēts pārcelt ārpus Latvijas uz citām Carlsberggrupas alus darītavām Eiropā. Pārmaiņu rezultātā tiks izveidotas arī jaunas darbavietas, tomēr kopējais darbinieku skaits uzņēmumā samazināsies.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s