Premjers: Koalīcija vienojusies par nākamā gada budžeta pieņemšanu

Koalīcija ceturtdien fiksējusi vakar panākto vienošanos termiņuzturēšanās atļauju jautājumā un vienojusies par valsts 2014.gada budžeta pieņemšanu, žurnālistiem pēc koalīcijas sadarbības padomes ārkārtas sēdes sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

“Nofiksējām to, ka visa koalīcija ir gatava virzīties uz priekšu un pieņemt valsts budžetu,” norādīja premjers.

Viņš skaidroja, ka šodien fiksētā vienošanās termiņuzturēšanās atļauju jautājumā ir praktiski tāda pati kā vakar, taču ar redakcionālām izmaiņām niansēs.

Dombrovskis norādīja, ka nav gandarīts par panākto vienošanos, taču situācijā, kad bija jāizvēlas starp diviem ļaunumiem, esot izvēlēts mazākais.

Kā ziņots, koalīcijas panāktā vienošanās paredz, ka Saeimā tiks iesniegts jauns likumprojekts, kas paredzēs izmaiņas uzturēšanās atļauju izsniegšanā. Šīs likuma izmaiņas varētu pieņemt steidzamības kārtā līdz mēneša beigām.

Vienošanās, kuru atbalsta koalīcijas partneri, paredz veikt Imigrācijas likuma grozījumus, nosakot, ka nākamgad var piešķirt ne vairāk par 700 termiņuzturēšanās atļaujām par nekustamā īpašuma iegādi ar vērtību virs 150 000 eiro un vēl 100 uzturēšanas atļauju gadā par darījumiem virs 0,5 miljoniem eiro. Ja darījumu skaits virs 0,5 miljoniem eiro pārsniegs 100, tad to varēs papildināt uz tās kvotas rēķina, kas paredzēta darījumiem no 150 000 eiro.

Savukārt 2015. un 2016.gadā šādu termiņuzturēšanās atļauju skaits samazinātos attiecīgi līdz 525 un 350, kā arī katru gadu vēl 100 uzturēšanās atļauju varētu piešķirt par darījumiem virs 0,5 miljoniem eiro.

Tāpat paredzēts noteikt, ka valdība pēc Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas un Ekonomikas ministrijas izvērtējuma šo kvotu var arī samazināt. Savukārt 2017.gadā šo programmu varētu atcelt vai arī noteikt kvotu, kas nepārsniedz 2016.gada līmeni.

Ekonomikas attīstības fondā par katru darījumu tiks iemaksāti 25 000 eiro, un šie līdzekļi tiks izmantoti reemigrācijas plāna īstenošanai un pirmā mājokļa programmai.

Tāpat uzturēšanās atļaujas netiks piešķirtas par neapbūvētu zemesgabalu iegādi.

Koalīcijas partneri apņemas pildīt šo vienošanos arī nākamajā parlamenta sasaukumā, ja viņi tajā laikā veidos valdību

Foto: LETA

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s