‘SEB banka’ uzņēmējiem piegādās 65 tonnas eiro monētu; ‘Swedbank’ gandrīz 5000 pasūtījumi

'SEB banka' uzņēmējiem piegādās 65 tonnas eiro monētu; 'Swedbank' gandrīz 5000 pasūtījumi

AS “SEB banka” līdz šim ir saņemti un apstiprināti vairāk nekā 1700 eiro priekšpiegādes pieteikumi no uzņēmumiem, individuāliem komersantiem un pašnodarbinātām personām par kopējo summu vairāk nekā 12,2 miljonu eiro apmērā, tanī skaitā pasūtīto eiro monētu svars sasniedz aptuveni 65 tonnas, portālu “Delfi” informēja bankā.

“SEB bankā” priekšpiegādes vidējā pasūtījuma summa ir aptuveni 6800 eiro un tai var pietiekties vēl līdz 1.novembrim.

Uzņēmēji arī aktīvi izmanto iespēju pasūtīt Latvijas Bankas piedāvātos dažādu nominālu banknošu un monētu sākumkomplektus 200 eiro vērtībā – šobrīd SEB bankā jau ir pieteikti gandrīz 14 000 biznesa sākumkomplekti.

“Kā jau iepriekš prognozējām, laika gaitā uzņēmēji kļūs arvien aktīvāki, piesakot sev nepieciešamo eiro apjomu priekšpiegādei – ja septembra laikā tika saņemti 360 pieteikumi, tad oktobrī – gandrīz četras reizes vairāk. Diezgan droši, ka šajā pēdēja pieteikšanās nedēļā būs vērojama vēl lielāka aktivitāte,” prognoze “SEB bankas” valdes locekle Ieva Tetere.

“Neskatoties uz lielajiem jau veiktajiem pasūtījumu apjomiem, mēs aicinām uzņēmējus vēlreiz izvērtēt skaidras eiro naudas nepieciešamību un veikt pasūtījumu jau tagad, jo citu valstu pieredze liecina, ka pirmajās janvāra dienās bankas filiālēs izveidosies garas rindas. Uzņēmējiem jārēķinās ar to, ka eiro monētas ir diezgan smagas – vienā komplekta svars ir 3,5 kilogrami. Šobrīd “SEB bankā” pasūtītais eiro monētu sākuma komplektu uzņēmumiem skaits sasniedz gandrīz 14 tūkstošus komplektu par kopīgo summu 2,8 miljoni eiro, un to kopīgais svars sasniedz gandrīz 49 tonnas. Taču kopumā mūsu klienti ir pasūtījuši eiro monētas 65 tonnu apmērā,” turpina Tetere.Iespēju laicīgi pieteikt eiro izmanto arī mazie individuālie komersanti un pašnodarbinātās personas, piemēram, ārsti, notāri, šuvēji un citi, no kuriem ir saņemts 111 pieteikums.

Savukārt AS “Swedbank” klienti noslēguši 4936 eiro priekšpiegādes līgumus. Kopējais pasūtītās naudas svars, ko uzņēmumiem nevajadzēs pirms gadu mijas pārnēsāt pašiem, ir 81,1 tonna.

Uzņēmumu aktivitāte pēdējās nedēļās pirms pieteikšanās noslēguma bija strauji pieaugusi – līdz gandrīz 700 līgumiem pēdējā nedēļā. Taču pēc “Swedbank” ekspertu aprēķiniem, eiro priekšpiegādei uz uzņēmuma norādīto adresi tomēr nepieteicās gandrīz puse uzņēmumu, kam tas būtu nepieciešams.

Latvija eiro ievieš no 2014.gada 1.janvāra.

Avots: http://www.delfi.lv

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s