Rīgā atklās Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienas pilsētvides svētku noformējumu

Ceturtdien, 7. novembrī,  plkst. 17.00 Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā pie gaismas objekta „Spārni”  Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks atklās Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienas pilsētvides svētku noformējumu, iededzot gaismas objektus.
Pilsētvides svētku noformējuma atklāšanas pasākumā piedalīsies gaismas objektu projektu autors Visvaldis Asaris, PA „Rīgas gaisma” direktors Jānis Drulle, tehniskais direktors Edmunds Krēsle, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite un Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars u.c.

Kā ik gadu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) organizēja „Svētku noformējuma, vides objektu/instalāciju māksliniecisko ideju skiču un to realizēšanas tehnisko risinājumu projektu atlases konkursu”, kurā aicināja radošo sabiedrību ar savām mākslinieciskajām idejām veidot atraktīvāku Rīgas pilsētvidi svētku laikā. Konkursā tika atbalstīti projekti arī Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienas pilsētas svētku noformējuma un vides objektu dizaini, kas bija veidoti Rīgai,  turpinot attīstīt īpašo, citur neredzētu, ainaviskā noformējuma principu.

„Gaismas objekts „Spārni” Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā, gaismas instalācija „Lidojums” liepu alejā un „Novembra stari” Brīvības pieminekļa laukumā ir kā brīvības metafora, kas veidoti kā vienots ansamblis gan formā, gan saturā un tie simbolizē valsts svētku vēsturiskā ceļa procesu laikmetu kontekstā”, saka projektu autors Visvaldis Asaris.

Svētku laikā pilsētā uz lielformāta reklāmas stendiem būs skatāma arī pilsētvides fotoizstāde, kurā eksponēti mūsdienu fotogrāfu darbi ar patriotisku saturu. Lai īstenotu šo pilsētvides izstādes projektu, tika piesaistīti reklāmas profesionāļi, kuri izstrādāja apsveikuma koncepciju, izvēlējās atbilstošus attēlus no mūsdienu Latvijas fotogrāfu piedāvājuma. Pilsētvides izstādē būs skatāmi gan Gunāra Janaiša, Aleksandra Kendenkova, Ainara Meiera, Imanta Urtāna un Gunas Oškalnas-Vējiņas darbi, gan attēli no fotostudijām „Diatom Art” un „F64 Photo Agency”. Pilsētvides izstādes projektu īstenojis Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Reklāmas arteli „Megazin”.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838, mob. 26708034.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s