Kā uzņēmējiem sagatavoties dzīvei ar latiem un eiro 2014. gada pirmajās nedēļās: bezmaksas seminārs ar tiešraidi internetā

5857290546_8f7779207e_z

28. novembrī no 14:00 līdz 16:00 notiks bezmaksas seminārs ar tiešraidi internetā „Uzņēmuma sagatavošana latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodam un biznesam eirozonā”. Uz semināru par tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietu sagatavošanu divu valūtu apritei, tehniskajiem risinājumiem, drošību un citiem jautājumiem klātienē vai pie datora ekrāna aicināts ikviens uzņēmējs.

„Uzņēmēji, kas 2014. gada pirmajām divām nedēļām nesagatavosies, riskē ar sava uzņēmuma darbības būtisku palēnināšanos vai pat pilnīgu apstāšanos, kas tieši ietekmēs ne tikai peļņas rādītājus, bet arī klientu apmierinātību. Aicinu ikvienam uzņēmumam izvērtēt, kādas problēmas – no skaidras naudas atlikuma izdošanas līdz klientu informēšanai – būs jārisina šajā laikā, lai savlaicīgi apzinātu un veiktu nepieciešamos priekšdarbus,” saka Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

„Latvija pārejai uz eiro izvēlējusies tā saukto „lielā sprādziena” scenāriju. Tas nozīmē, ka neērtības, kas saistītas ar divu valūtu paralēlo apriti, sabiedrība un uzņēmēji izjutīs īsu laiku, bet pie sliktas gatavošanās tās būs izteiktas. Īpaši pirmajām 14 nākamā gada dienām jāgatavojas preču pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem, kas strādā ar skaidru naudu un apkalpo daudz klientu. Aicinu ikvienu mazo un vidējo uzņēmumu izmantot šo iespēju uzzināt par svarīgākajiem veicamajiem pasākumiem, lai pāreja uz eiro un divu valūtu paralēlā aprite būtu nevis apgrūtinājums uzņēmumam un klientiem, bet ļautu izcelties uz konkurentu fona un stiprināt lojalitāti,” saka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Semināra galvenais akcents būs praktiskie ieteikumi mazumtirdzniecības uzņēmumiem, balstoties uz Igaunijas kolēģu pieredzi, vietējā tirgus izvērtējumu un eiro vadlīnijām. Viena no lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem SIA „Narvesen Baltija” eiro projekta vadītāja Ligija Palma informēs par skaidras naudas vadību, viltotas naudas pieņemšanas novēršanu, darbinieku apmācību svarīgumu, kā arī tehniskajiem un citiem risinājumiem tirdzniecības vietu pielāgošanai.

Ņemot vērā skaidras naudas popularitāti Latvijas iedzīvotāju vidū, seminārā varēs uzzināt arī par Latvijas uzņēmumiem pieejamajiem latu un eiro viltojumu noteikšanas tehniskajiem risinājumiem, to atšķirībām un priekšrocībām. Bankas „Citadele” eksperts informēs arī par vienkāršotajām eiro priekšpiegādēm, inkasāciju, POS termināliem un citiem risinājumiem bezskaidras naudas aprites veicināšanai. Savukārt Valsts policija informēs par uzņēmumu drošības riskiem un sniegs ieteikumus naudas, darbinieku un klientu drošības uzlabošanai.

28. novembra seminārs latviešu valodā notiks Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās Kr.Valdemāra ielā 35. Tas internetā tiks translēts http://www.chamber.lv un interneta portāla „Delfi”. 6. decembrī no 13:00 līdz 15:00 plānots identisks seminārs krievu valodā, arī tas tiks translēts internetā. Pieteikšanās http://www.chamber.lv un pa 67225505. Seminārus organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociāciju.

page1image21144 page1image21304

Papildu informācija:
Kristaps Petermanis
Latvijas Komercbanku asociācijas eiro komunikācijas koordinators
Tālr. 26788710
E-pasts: kristaps.petermanis@ka.lv

Lita Kokale
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Tālr. 26469946, 67830825
E-pasts: LTRK_info@chamber.lv

page1image24056 page1image24216 page1image24376

„Uzņēmuma sagatavošana latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodam un biznesam eirozonā”

Dalība: bezmaksas.
Elektroniska pieteikšanās http://www.chamber.lv un šeit. Tālrunis uzziņām: 67225505.

PROGRAMMA

14:00

Atklāšanas uzruna

Mārcis Dzelme, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Politikas daļas vadītāja vietnieks.

14:05

Uzņēmuma sagatavošana latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodam un dzīvei ar eiro: Narvesen piemērs
Ligija Palma, SIA „Narvesen Baltija” Audita departamenta direktore un Eiro projekta vadītāja. Latvijas uzņēmumiem noderīgi praktiski ieteikumi, balstoties uz Igaunijas kolēģu pieredzi, vietējā tirgus situāciju un eiro vadlīnijām, Narvesen ir izstrādājis savu eiro ieviešanas projekta plānu, tai skaitā:

  •   Igauņu pieredze: kā viņiem gāja un ko no tā varam izmantot Latvijā?
  •   Skaidras naudas vadība: principi nepieciešamā skaidrās naudas apjoma noteikšanai, latu un eiro aprites organizēšana, kases pielāgošana un operācijas, inkasācija, kā nekļūt par valūtas

    maiņas punktu u.c.

  •   Kā novērst viltotu eiro (un latu) banknošu un monētu pieņemšanu kasē: tehniskie un citi

    risinājumi.

  •   Citi tirdzniecības vietas pielāgošanas pasākumi, piemēram, IT sistēmas, drošības aspekti.
  •   Darbinieku apmācības nozīme un tēmas.

14:45

Tehniskie un IT risinājumi viltojumu noteikšanai un skaidras naudas vadībai

SIA „Universālās vadības sistēmas” pārstāve Dace Ivane.

 Naudas viltojumu noteicēji un citi tehniskie risinājumi.  IT sistēmas.

15:05

Finanšu pakalpojumi un risinājumi latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodam un uzņēmumu efektīvākai vadībai
AS „Citadele banka” valdes loceklis Kaspars Cikmačs.

 Vienkāršotās eiro priekšpiegādes.
 Inkasācijas pakalpojumi.
 POS termināļi un citi risinājumi bezskaidras naudas aprites veicināšanai.

15:20

Drošības ieteikumi uzņēmējiem 2014.gada sākumā

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes galvenais inspektors Raits Kalnačs.

 Skaidrā nauda.
 Darbinieku apmācība.
 Tirdzniecības vietu drošība.

15:40

Pasākuma noslēgums pie kafijas tases

page2image32240

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s