Aicinām uzņemt skolēnus Ēnu dienā 12.februārī

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvijasadarbībā ar Swedbank aicina Latvijas darba devējus piedalīties ikgadējā karjeras izglītības akcijā Ēnu diena, kas notiks 12.februārī. Šogad īpaši aicinām akcijā iesaistīties nozaru līderus un uzņēmējus, lai stiprinātu Latvijas jauniešu uzņēmību un iedvesmotu uzņēmējdarbībai!

No 13. janvāra vortālā www.enudiena.lv sāksies Ēnu devēju pieteikšanās un vakanču reģistrēšana, kas turpināsies līdz 31.janvārim. Skolēnu pieteikšanās Jūsu piedāvātajām vakancēm būs iespējama no 22. janvāra līdz 31.janvārim. Neraugoties uz eiro ieviešanas radītajiem izaicinājumiem, aicinām Jūs iesaistīties karjeras izglītības veicināšanā Latvijā un Ēnu dienā uzņemt Ēnas!

Akcijā kā „ēnu devējs” aicināts piedalīties ikviens uzņēmums, organizācija vai institūcija, iesaistot pēc iespējas vairāk savu darbinieku, bet par „ēnu” var kļūt ikviens 1. – 12. klašu skolēns.

Pētījumi liecina, ka 2020. gadā, iespējams, nebūs aktuālas tās pašas profesijas, kādas tās ir šodien… Taču nemainīgas un svarīgas paliks uzņēmējspējas – spēja būt apķērīgam un piemēroties mainīgajiem darba tirgus apstākļiem, apgūt jaunas lietas, veiksmīgi sevi prezentēt darba tirgū un nepieciešamības gadījumā radīt pašam sev darba vietu,

norāda JA-YE Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone,  uzsver ka  uzņēmējspējas nepieciešamas ikvienam!

Latvijā ir nepieciešami gan atbildīgi pircēji, gan atbildību uzņemties-spējīgi, konkurētspējīgi darbinieki, gan uzņēmīgi cilvēki, kas spētu attīstīt savu uzņēmējdarbību un ar laiku darbu nodrošinātu ne vien sev, bet arī citiem. Uzņēmējspēja būs faktors, kas noteiks cilvēka veiksmīgumu gan personīgajā, gan profesionālajā dzīvē.

Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.  Karjeras izglītības akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum nākotnē, kā arī demonstrētu saikni starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus jēgpilni pievērsties mācībāmAkcija Latvijā tiek organizēta jau kopš 2001.gada.

Vairāk informācijas par akciju var saņemt zvanot  +371 22088990 vai rakstot sintija@jal.lv .

Pasākuma kontaktpersona no LDDK

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s