Aizvadīts 2. Vislatvijas Uzņēmēju biedrību kongress

27. novembrī uzņēmēji, pašvaldību pārstāvji un valsts ierēdņi pulcējās uz 2. VislatvijasUzņēmēju biedrību kongresu Ogrē par Reģionālās attīstības koncepciju veidošanu.

Pasākuma atklāja Ogres novada uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs Didzis Mizis, kurš sveica plašo uzņēmēju pulku un norādīja, ka uz šo kongresu ieradušies tie uzņēmēji, kam nav vienaldzīga ne valsts, ne reģionu attīstība.

Sveikt uzņēmējus bija ieradies arī Latvijas Valsts prezidents, ogrēnietis Raimonds Vējonis. Prezidenta kungs savā runā iezīmēja to, ka uzņēmējiem būtu vairāk jākoncentrējas uz nišas produktu ražošanu, kā arī jāveicina jauniešu interese iegūt arod izglītību, akcentējot to kā pieprasītu un konkurētspējīgu reģionos. Šī iemesla dēļ izglītības reformas būtu jāīsteno sadarbībā ar darba devējiem. Latvijas prezidents savā runā vērsa uzmanību arī uz tuvojošos Latvijas simto gadadienu. “Šis būs vienreizējs notikums būt pasaules uzmanības centrā. Tas būs brīdis, kad varam demonstrēt mūsu sasniegumus, bet vienlaikus iezīmēt mūsu valsts nākotnes vīziju, kādu mēs vēlamies redzēt Latviju”, atzina Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Atklāšanas daļā tika nolasīta apsveikuma vēstule no Latvijas Valsts Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas. Uzrunu teica arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Padomes priekšsēdētājs Aigars Rastovskis.

Tālākais darbs tika organizēts plenārsesijās. Pirmā no tām bija “Reģionālās attīstības stratēģiju izstrāde. Latvijas situācijas “nospiedumi””. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Guntis Puķītis iepazīstināja ar tematu “Reģionālās attīstības mezglu punkti”. Pēc tam uzstājās Inna Šteinbuka – Eiropas komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja. Šteinbukas kundze sīkāk stāstīja par Eiropas komisijas prioritātēm reģionālās attīstības politikas griezumā.

Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs savā uzstāšanā uzsvēra uzņēmēju nepieciešamību apvienoties un norādīja, ka, ja mums būs stipri darbinieki, stipri uzņēmēji un stipras pašvaldības, tad viss funkcionēs.

Kristaps Soms, Ekonomikas ministrijas uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktors, iezīmēja 3 galvenos politikas uzsvarus – biznesa vides uzlabošanu, vairāk labi apmaksātu darbavietu visos Latvijas reģionos un rūpniecības izaugsmi. Tāpat norādīja, ka daudz jau ir darīts, lai atvieglotu uzņēmējdarbības uzsākšanu, piemēram, vairumu darbības, lai izveidotu uzņēmumu, var veikt elektroniski, samazinot patērēto laiku. Viņš norādīja uz to, ka organizācijas valsts pārvaldei ir vitāli nepieciešamas, lai tās norādītu uz galvenajām problēmām, neskaidrībām un iespējamajiem risinājumiem.

Domnīcas Certus valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis savā tēmā “Deppopulācijas izaicinājumi un reģionālā attīstība” iezīmēja vairākām pašvaldībām piemītošos “guļamrajonu” mentalitāti, kas būtu jāmaina uz darbavietām. Lai to panāktu, ir jābūvē industriālās zonas, tādas ka Ventspilī, Valmierā. Varētu veidot arī ātrās reaģēšanas fondu, lai ārzemju investori sadarbībā ar pašvaldībām varētu operatīvi iegūt finansiālos līdzekļus uzņēmējdarbības uzsākšanai. Kā norādīja Dombrovskis, tad galvenais ir rast pašvaldībās motivāciju.

Otrā plenārsesija norisinājās divās paralēlās darba grupās. Vienā no darba grupām uzsvars tika likts uz pašvaldības lomu reģionālās attīstības stratēģijas izstrādi un ieviešanu.

Otrā no paralēli notiekošajām darba grupām uzsvars tika likts uz uzņēmēju lomu reģionālās attīstības stratēģijas izstrādē un ieviešanā.

Trešajā plenārsesijā uzstājās LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, kurš norādīja uz trīs Latvijas problēmām – demogrāfiju, nabadzību un drošību. Kā risinājums problēmām tika piedāvāts Nacionālā attīstības plāna virsmērķis – ekonomiskais izrāviens. Endziņš norādīja, ka, lai to īstenotu valstij nepieciešami vairāk uzņēmumi, produktīvi uzņēmumi, eksporta pieaugums un mazāka ēnu ekonomika.

Plenārsesijas noslēgumā uzstājās komunikācijas nozares dalībnieks Zigurds Zaķis, ar “Stratēģijas stāstu”, īsā lekcijā klātesošos uzņēmējus iepazīstinot ar to, kas ir stratēģija un kā to pareizāk īstenot dzīvē.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s