Izgudrojumu un inovāciju izstāde MINOX 2016

Līdz 15. augustam vēl ir iespējams pieteikties dalībai izgudrojumu un inovāciju izstādē «MINOX 2016»

Lai popularizētu radošu darbību Latvijas sabiedrībā, kā arī veicinātu izgudrojumu komercializāciju un ieviešanu tautsaimniecībā, jaunieši, izgudrotāji, zinātnieki un uzņēmumi līdz 15. augustam aicināti pieteikties dalībai starptautiskajā izgudrojumu un inovāciju izstādē «MINOX 2016».

Līdz šim brīdim dalībai jau pieteikušies 33 izgudrojumu un inovatīvu projektu autori. Pārstāvēti ir gan zinātniskie institūti – Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūts, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, Rīgas Tehniskās universitātes Mehānikas institūts, gan skolas – Jelgavas 5. vidusskola, Rīgas 80. vidusskola, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, gan individuālie izgudrotāji – Ernests Braučs ar ierīci ausu masāžai, Guntis Celms ar siltumu un skaņu izolējošu paneli būvniecībai, Jevgēnijs Kanonirs ar ierīci cauruļvadu iekšējās virsmas attīrīšanai no piesārņojumiem.

Uzņēmums “EHO Textiles” sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti prezentēs gudro tekstilu, ko izmanto dažādu apģērba produktu ražošanā sekmīgākam treniņu un rehabilitācijas procesam, savukārt Malnavas koledža demonstrēs automašīnas reāla izmēra darbojošos modeli, kas palīdz automehāniķu praktiskajā apmācībā.

Lai piedalītos izstādē, ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa, kas atrodama izstādes mājas lapā: http://www.connectlatvia.lv/izstade-minox-2016/.

Izstāde notiks 2016. gada 7. un 8. oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina centrā.

Izgudrotāju diena Latvijā tiek atzīmēta 6. oktobrī. Šogad šajā dienā apritēs 80 gadi, kopš Latvijas izcilais izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar Valsts elektrotehnisko fabriku (VEF) par miniatūrās spiegu fotokameras «Minox» komercializāciju.

Papildu informācija:

Elmārs Baltiņš

Biedrības «CONNECT Latvija» izpilddirektors

Tālr. 26220240; e-pasts: info@connectlatvia.lv

Silvija Zakke

Latvijas Izgudrotāju biedrības valdes locekle

Tālr. 29719245; e-pasts: silvijazkk@gmail.com

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s