Piedalāmies konferencē “LĪDZDALĪBA=PARTNERĪBA?”

Rīgas uzņēmēju biedrība (RUB) pirms pieciem gadiem parakstīja nevalstisko organizāciju (NVO) un Ministru kabineta memorandu, kas ir viens no efektīviem instrumentiem nevalstisko organizāciju sadarbībai ar valsts pārvaldi. Šobrīd Memorandu parakstījušo NVO skaits sasniedzis gandrīz četrus simtus. 2017.gada 22.februārī RUB valdes priekšsēdētāja vietniece Edīte Alksne piedalījās ikgadējā NVO un MK Memoranda padomes organizētajā ikgadējā konferencē “Līdzdalība=partnerība?”

NVO kopā ar valsts pārvaldes pārstāvjiem diskutēja par interešu pārstāvniecības efektivitāti, finanšu pieejamību un ilgtspēju, kā arī vērtēja Memoranda padomes darba efektivitāti, diskutējot par Memoranda padomi kā līdzdalības instrumentu. Konferences noslēgumā darba grupas prezentēja secinājumus un iepazīstināja ar ieteikumiem, tostarp aicinot veicināt partnerību veidošanu gan starp NVO, gan NVO un valsts pārvaldes iestādēm, nodrošināt aktīvāku komunikāciju ar sabiedrību un labo kampaņu popularizēšanu.

Ministru prezidents Māris Kučinskis, uzrunājot konferences dalībniekus, pauda: “Profesionālas nevalstiskās organizācijas ir viens no stipras valsts pārvaldes nosacījumiem. Gribu uzsvērt, ka vienlaikus svarīgi ir arī tas, lai katra sabiedriskā organizācija tiešām pārstāvētu noteiktu sabiedrības daļu, nevis tiktu dibināta tikai tāpēc, lai pretendētu uz valsts budžeta vai ES struktūrfondu finansējumu”.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s